top of page
THERAWOMEN gold

Co se děje pod taktovkou THERA WOMEN?

Vznikají šaty s vysokým zaměřením na individualitu ženy a na samotný proces tvorby šatů, kdy každý šev může vést nitě příběhu jejich nositelky. Je pro nás nesmírně důležitá svoboda sebevyjádření, a tak vždy hledáme možná propojení těchto svobod mezi designerkou a budoucí nositelkou oděvu. Po rozhovorech s klientkou provádíme personalizaci šatů skrze volbu materiálů, barev, tvarů, proporcí a někdy do šatů ukrývame ta~jemné osobní symboly, které mají za úkol podpořit klientčiny vize a přání.

 

Šaty tvoříme ve třech definovaných liniích: THERA WOMEN Feeling (osobní šaty na míru), THERA WOMEN Ceremonial (svatební šaty na míru), a THERA WOMEN Living (autorská tvorba). Nebráníme se tvorbě i mimo tyto kategorie, ve jménu udržitelnosti však rádi volíme především přírodní materiály.

Kdy vznikla myšlenka založit značku THERA WOMEN?

V roce 2020 se zahřměním při první jarní bouřce :) a následující měsíce patřily přípravám na vytvoření značky, která je o ženách a pro ženy.

A hromy zahřměly a spustila se první jarní bouře. Jen vítr tence zašeptal: Naše Láska je věčná. Stejná Láska jako ta z dávných příběhů. A Slunce se spojilo s Měsícem. A hvězdy byly přítomny. Světlo a tma. Vše společně, jako nikdy předtím. Starověké vědění a kouzla elysijská, vše vedle sebe. Ve jménu krásy měsíčního svitu. Je to ONA, kdo ví: Její čas je ted'.

Je to ONA, kdo miluje.

It's HER who knows: HER time is now. It's HER who let the love grow.

Thera is HER. THERA is You.

Proč jméno THERA WOMEN?

Slovo Thera vychází ze jména Tereza, jména zakladatelky značky. V antickém světě slovo Thera označovalo řecký ostrov Santorini. Po vzoru antických bájí se v našem narativu Thera stává naší novodobou hrdinkou, která zažívá dobrodružství ve smyslu lidského vědomí, a osciluje mezi světem reálným a snovým.

 

Slovo women je v angličtině plurálem ženy a označuje tak skupinu osob, případně společenství. Jedním ze záměrů značky je propojovat a vytvářet uskupení spřízněných žen, našich hrdinek, statečně plujících na nevyzpytatelných vodách života.

DSCF1384_edited.jpg

Mapa z knihy Bohové a hrdinové antických bájí Vojtěcha Zamarovského,

r. vydání 1996

Pro koho je tvorba THERA WOMEN?

Naše tvorba je pro ženy, které ocení péči, citlivost, poetiku a pocit bezpečí při tvorbě jejich vysněných šatů a přejí si použít šaty jako jakýsi rituální prostředek uskutečnění vizí. Je též pro ženy, které se chtějí vydat na cestu, v jejímž cíli budou oblékat neobyčejné a speciální šaty, ke kterým si vytvoří významný vztah. Vnímáme, že svět je přesaturovaný módou, a mít vztah k oděvu a jeho procesu vzniku je vzácnost, kterou milerádi hýčkáme.

 

Na takové cestě za šaty je třeba naslouchání vlastní intuici a myšlenek, trpělivosti s tvůrčím či niterným procesem a otevřené mysli. Na tvorbě šatů na míru dočista milujeme uchopení krásy každé ženy a přenesení její esence do jedněch jediných šatů tak, aby byla sama sebou, aby zářila ve své jedinečnosti.

Co je nového u THERA WOMEN?

V lednu 2022 jsme otevřeli nový ateliér v Praze, pomalu se rozkoukáváme a plánujeme  růst naší značky v radosti :)

IMG_20220114_123213881_HDR_edited.jpg

Kdo je designerka THERA WOMEN?

Designerkou značky TW je Tereza Turková (*1992). Snílek a návrhářka, která je inspirována přírodou a jejím pohybem, sny a nevědomím, světlem a tmou, cykly slunce a měsíce a jejich vnímáním lidmi v předkřesťanské historii a občas vším, co se zatřepetá ve vzduchu. Velkou inspirací jsou jí též pocity vlastní i pocity klientek, které významně ovlivňují tvůrčí proces vzniku šatů. Zdrojem radosti je pro ni krása, vnitřní čistota, jednoduchost a elegance. 

TT studovala Architekturu (FA ČVUT, Praha, CZ), Teorii interaktivních médií (FF MUNI, Brno, CZ), Art and Design (U-Lapland, Rovaniemi, FI), Módní design (Scholastika, Praha, CZ) a krejčovské řemeslo u paní M. Javorské (Brno, CZ). Od roku 2016 se věnuje tvorbě oděvů na míru. Postupně si vybudovala vlastní přístup k tvorbě a ráda  se noří hlouběji za hranici běžně vnímané role oblečení.

DSCF1365_edited.jpg

Pocity a emoce jsou něco, čemu se v průběhu života učíme nenaslouchat. Sama to znám moc dobře, jenže ubránit se pocitům neumím a už ani nechci... Ba naopak chci celý vnitřní svět člověka podpořit a umožnit mu, aby se radoval ve své autenticitě – třeba právě skrze tvorbu šatů na míru.

tereza turková

Read more:

Pravou magii dodala jejím šatům až polární záře. Tereza s látkami ale kouzlí od malička | Podnikavá žena

wear your unique essence

  • Instagram
  • Facebook
Location Mark_edited.png
bottom of page